Консультації за тел.: (044)383-72-00 / (067) 129-63-82 Мінімальне замовлення 1200грн / Суботні/недільні замовлення опрацьовуються у понеділок

Вибираємо засіб для прання

14 жовтня 2019 р.
Вибираємо засіб для прання

Амік Сервіс пропонує великий вибір засобів для прання. Пральні порошки, гелі, допоміжні засоби для прання - видаляють бруд і плями з одягу, Щоб домогтися гарного результату прання, потрібно використовувати пральні засоби відповідно до вказівок на етикетках, і тоді, не тільки позбудемося забруднень на одязі, але збережемо наші особисті речі в хорошому стані.

В Україні почали все більше приділяти увагу безпеці побутової хімії.

Кожний миючий засіб для прання містить безліч інгредієнтів з довгими, складними назвами. Часом складно розібратися, на скільки пральні порошки або гелі для прання безпечні для здоров'я і в той же час, добре б відпирали.

Щоб отримати уявлення про те, як працює миючий засіб потрібно з'ясувати скільки основного компонента ПАР (поверхнево-активні речовини) в засобі для прання. Поверхнево-активні речовини (ПАР) виконують функцію видалення бруду і плям. Чим більше ПАР, тим краще відпираються речі і навпаки з низьким вмістом ПАР будуть погано відпирати. Миюча активність ПАР знижується в жорсткій воді. Чим жорсткіша вода, тим більше порошку потрібно використовувати.

Слід пам'ятати, що катіонні, а особливо аніонні ПАР можуть становити небезпеку для здоров'я (викликати роздратування шкіри, дихальних шляхів, алергію та ін.) Менш небезпечні неіногенні ПАР. Потрібно вибирати пральний порошок з «правильною» концентрацією ПАР (максимум 5-15%). Безпечний пральний засіб - з мінімальним вмістом ПАР (не вище 5%). Чим вище концентрація ПАР, тим більша токсична і накопичувальна дія на організм

P. S. Поверхнево-активні речовини містяться практично у всіх чистячих і миючих засобах,
 засобах для посуду, косметичних засобах (шампунях, тоніках) і т.д.

Фосфати (Зв'язуючі речовини) - пом'якшують воду і підвищують ефективність ПАР, тобто прання. Через негативний вплив фосфатів на людський організм і екологію в ряді країн їх використання заборонено. Потрапляючи на шкіру, ведуть до порушень роботи внутрішніх органів. Менш небезпечні - фосфонати. Альтернатива фосфатам - цеоліти. Намагайтеся використовувати безфосфатні порошки.

У складі прального порошку можуть зустрічатись і інші  компоненти:

Силікати, полікарбоксилати, поліакрилат натрія  (Антиресорбенти) - корисні компоненти, що зв'язують забруднення і перешкоджають повторному осіданню на волокна тканини в процесі прання. 
Сульфат натрію - природний наповнювач, що використовується для об'єму. 
Карбонат натрію - кальцинована сода сприяє видаленню жиру з тканин, пом'якшує воду, зменшує її жорсткість. 
Піногасники - зменшують кількість піни в порошках, призначених для машинного прання. 
Ароматизатори (бензилсалицилат, ліналоол) - усувають неприємні запахи.
Ензими (ферменти) - розщеплюють білкові та жирові плями (яйця, масло, молоко, кров і т.п.) і входять до складу біопорошків. Практично всі пральні засоби що дозволяють прати при низьких температурах теж містять Ензими. Найефективніше порошки з ензимами працюють при температурі 30-40 градусів і не вище 50С (в більш гарячій воді вони розкладаються і стають непотрібними). Вони зазвичай вимагають попереднього замочування. Не підходять для прання шовку та вовни.
Відбілювачі - для посилення білизни тканини. Бувають різних типів.
Хлоромісткі відбілювачі - в своєму складі містять хлорку (гіпохлорид натрію). Відбілюють і дезинфіціруют, але при цьому руйнують волокна тканини.
Кисневі відбілювачі «активний кисень» (перкарбонат кальцію) - усуває плями від фруктів, трави, вина, чаю, кави. З'єднання природних кристалів соди та перекису водню, несуттєво ушкоджують волокна тканини. Підходять для прання не тільки білої, а і кольорової білизни. При температурі від 60 ° C кисневмісні відбілювачі дають ефект оптичного відбілювання.
Оптичні відбілювачі - «ефект синьки" не очищають тканини від забруднень, а є люмінесцентними барвниками, осідаючи на волокнах, створюють оптичну ілюзію білизни. Залишаються після прання на одязі, і не виполікуються.

Як правило, майже усі ці компоненти повністю виполіскуються і відповідно Безпечні.

   Для безпечного виполіскування ПАВів і фосфатів

задавайте завжди додаткове полоскання!

Як вибирати засіб для прання під конкретну задачу.

1) Вибираємо пральний порошок по типу прання - машинне і ручне прання.

Порошок для прання в автоматичних машинах «Автомат» для автоматичного прання містить компоненти, що пом'якшують воду і зводять до мінімуму піноутворення в порівнянні з порошком для ручного прання. Для гарного результату прання в автоматичних машинах - потрібно правильно підібрати температурний режим і термін прання, а також важливий склад самого порошку.

 Порошок для ручного прання більш м'який і щадний для шкіри рук, не викликає подражнення шкіри. Справляється з різними плямами також добре, як порошок для автоматичного прання.

Не рекомендують порошок для ручного прання використовувати для прання в машинах. Так-як через велику кількість піни - машина неправильно визначає рівень рідини, що може пошкодити нагрівальний елемент, так як він повинен знаходитися у воді, а не в піні.

2) Вибираємо пральний порошок по типу білизни.

Універсальні пральні порошки підходять для прання білих і кольорових речей з різних типів тканин (крім шовку та вовни). Вони справляються з більшістю середніх і сильних забруднень. Діапазон температури прання універсального порошку від 20 і до 96 С. Якщо універсальні пральні порошки містять відбілюючі компоненти - вони починають працювати при температурі вище 40 градусів.  Чим вище температура, тим сильніше ефект відбілювання. Так-що, пральний порошок Універсальний пере будь-яку білизну при відповідній температурі води.  Для яскравих, насичених речей, якщо потрібно зберегти і зміцнити фарбу - виберемо пральний порошок для кольорової білизни. Для прання делікатних, вовняних, шовкових виробів підходять спеціальні пральні порошки, а ще краще гелі. Структура гелю для делікатного прання дозволяє дбайливо відпирати речі. Бажано використовувати спеціальний гель для прання темних і чорних речей. Гель для прання чорних і темних речей знижує утворення білесих розводів на тканині при недостатньому полосканні. Порошки зі спеціальними добавками іноді містять компоненти, розраховані на виведення застарілих і в'їдливих плям, також можуть включати пом'якшувальні добавки і бальзами. Пральні порошки для дитячої білизни повинні бути гіпоалергенні і дуже добре відпирати бруд і плями, повинні повністю розчинятися навіть у холодній воді.

3) Вибираємо пральні засоби по типу - порошок, гель, капсули.

  • Порошок або гель - що краще справляється з забрудненнями?
  • Який пральний засіб для щоденного прання?
  • Коли бажано використовувати для прання гель?
  • Безпечніше пральний порошок чи гель?

Якщо потрібно відпирати сильні забруднення або заношений одяг, то краще вибрати порошок. Тим-більше діапазон температури прання порошком до 90 градусів. Ідеально підходить для бавовни та льону. Гель - більш м'який засіб, що дозволяє його використовувати для щоденного прання. Швидше розчиняється і легше вимивається. Рекомендується температура прання 30-40 градусів. Зазвичай це прання синтетики, тканин зі змішаних волокон, вовни, делікатних тканин. Для посилення роботи гелю створені капсули. Капсули поміщають безпосередньо в бак, де знаходиться білизна і тому вони починають діяти раніше, минаючи процес вимивання засобу з завантажувального лотка. Тому гель швидше розподіляється в воді.

 При використанні порошку, важливо акуратно засипати в лоток, щоб пил не потрапив в дихальні шляхи. В цьому плані гелі безпечніші. Порошок після використання зберігати добре запакованим, Він не зволожиться і не злипнеться в грудки - це може ускладнити потім прання (довше буде розчинятись у воді).

Амік Сервіс пропонує також допоміжні засоби для прання. До допоміжних засобів ми відносимо антижуйку, антистатики, відбілювачі, кондиціонери, підкрохмалювачі, підсилювачі для засобів прання, засоби для виведення плям. Кожен з цих засобів виконує певне завдання. І в кожному конкретному випадку буквально врятує ситуацію, буде «паличкою-виручалочкою».

І щоб не тратити багато часу, наприклад на видалення однієї плями, простіше попередньо обробити пляму засобом для виведення плям, а потім обрати звичайне прання. Підсилювачі для прання посилять дію будь-якого засобу для прання, коли потрібно, наприклад, відіпрати особливо брудну білизну, видалити складні плями або сірий наліт. Працюють підсилювачі навіть у прохолодній воді. Сучасний, зручний засіб для крохмалення тканин - надає тканинам пружність, ефект новизни і полегшує прасування. Кондиціонери зроблять білизну м'якішою і ароматною.

Потрібно уважно підбирати засоби для прання. Так-як всі ці засоби відносяться до побутової хімії і часто можуть бути небезпечні для здоров'я, тому потрібно уважно читати склад продукту і правильно дозувати.