Консультації за тел.: (044) 383-50-76, (068) 168-78-37 Київстар / Вайбер, (095) 650-75-40 Vodafone / Вайбер

Що потрібно знати про маркери

12 лютого 2019 р.
Що потрібно знати про маркери

Що потрібно знати про маркери, перш ніж купувати? Який маркер використовувати в залежності від типу поверхні?

Маркери є перманентні, маркери для дошок, маркери для фліпчартів, для виділення текстів, маркери для творчості, маркери технічні.
 
Перманентні маркери (PERMANENT marker) пишуть практично на будь-якій поверхні. Перманентні маркери залишають яскравий, стійкий до ультрафіолету і механічного впливу слід. Серед перманентних маркерів є маркери для плівок проекційних, для CD-DVD дисків та інших гладких і делікатних поверхонь з нанесенням стійких непрозорих написів. Їх властивість - не розтікатися і не пошкоджувати поверхню.
Важливо пам'ятати, що перманентні маркери не стираються і їх складно вивести. Але якщо дуже постаратися, і знаючи яка основа маркера (спиртова або водна), можна спробувати вивести напис.
Маркери на спиртовій основі мають специфічний запах, але запах швидко вивітрюється. Чорнила насичені, залишають рівну лінію, швидко сохнуть. 
Маркери на водній основі без різкого запаху. Вони більш довговічні, не так швидко сохнуть як спиртові, навіть залишені без ковпачка. Довго зберігають колір, не вигорають, не стираються.

Це, то що стосується перманентних маркерів, але є маркери спеціального призначення.

Наприклад, маркери для дошок сухостираємих (WHITE BOARD marker). Слід такого маркера стирається сухою ганчіркою або губкою з дошки або інших твердих поверхонь.

Для паперу використовують маркер для фліпчартів (FLIPCHART marker).
Чорнило такого Маркера не буде розпливатись і просочуватись крізь папір. Але є маркери, якими можна писати і на дошці і на папері. Такий собі універсальний маркер. Що дуже зручно. Чорнило цих маркерів на водній основі.

Для роботи з текстом дуже зручно користуватись текст-маркером (HIGHLIGHTER). Він дозволяє робити в тексті позначки, виділяти потрібні місця. Слід від маркера прозорий, тому друкований текст також добре видно після виділення маркером. Текст-маркер підходить для будь-якого типу паперу, в тому числі факсового - чорнила на водній основі не перебиваються на іншу сторону паперу, не вигорають і не розмазуються, не проявляються при ксерокопіюванні.

Спеціальні технічні маркери незамінні під час проведення інвентаризації та ремонтних робіт. Чорнило таких маркерів на масляній основі, іноді містять частинки металу. Ідеальні для маркування. Перед використанням їх потрібно добре струснути і натискати пишучим наконечником на поверхню.

Неймовірні маркери-фарби для творчості і художньо-оформлювальних робіт. Пігментні чорнила на водній основі володіють властивостями накладення одного кольору на інший.