Консультації за тел.: (044)383-72-00 / (067) 129-63-82 Мінімальне замовлення 1200грн / Суботні/недільні замовлення опрацьовуються у понеділок

Чим одні ручки відрізняються від інших

16 жовтня 2018 р.
Чим одні ручки відрізняються від інших

РУЧКА це письмове приладдя, за допомогою якої ми пишемо, малюємо, креслимо.
Ручки кулькові, гелеві, ролери, лінери, ролери з спеціальними гелевими чорнилом і так далі. Що вибрати? Не кожен покупець знає що це таке і чим одні ручки відрізняються від інших.

Найпоширенішим видом ручок є кулькові, хоча поступово їх споживання починає зменшуватися за рахунок інших видів ручок.

Давайте спробуємо розібратися. Перш за все, всі ручки можна розділити по типу пишучого вузла:

  •     кулькові (конічний пишучий вузол з кулькою на кінці)
  •     капілярні (пишучий вузол з пористого волокна на зразок фломастера)
  •     пір'яні (пишучий вузол - перо)
  •     рапідографи (пишучий вузол - тоненька голка)

А тепер докладніше про типи ручок.

Кулькова ручка це різновид ручки, стрижень якої заповнений чорнилом, з кульковим пишучим вузлом. Чорнило стікає на кульку, що обертається, на якій це чорнило намотується, залишаючи в процесі письма лінії на папері.
Чорнило для кулькових ручок випускаються зі смоли, масел, барвників або пігментів і інших компонентів.
Останнім часом стали популярні масляні чорнила в кулькових ручках. За рахунок меншої в'язкості вони пишуть м'якше.
Ручки кулькові всередині яких гелеве чорнило - це гелеві ручки. Гелеві ручки, що з'явилися останнім часом, пишуть як ніколи м'яко. Відбувається це за рахунок гелевої консистенції чорнила, що забезпечує мінімальне тертя між кулькою і наконечником ручки. Кольорів чорнила у них значно більше, ніж у інших кулькових ручок, пишуть вони яскравіше і підходять для тонованого паперу.

Роллер - це скоріше європейська модель кулькової ручки, в якій для письма використовується стрижень заповнений чорнилом, теж з кульковим пишучим вузлом. На відміну від кулькових ручок, де речовина для письма це чорнильна паста, то в ручках ролерів речовина є спеціальний гель або забарвлена рідина на водній основі.
Вони можуть відрізняються один від одного способом подачі чорнила. Подачу чорнила в ролерах використовують або інк-резервуар або фрі-інк (переважно). У інк-резервуарі знаходиться волокнистий накопичувач чорнила, такий же, як у фломастерах. Завдяки цій системі чорнило витрачається довше, але вони не такі контрастні і повільно надходять до пишучого вузла. Фрі-інк - це пряма подача чорнила, що дозволяє використовувати їх до останньої краплі, але швидше, зате ручка пише набагато м'якше. Писати ролери можуть в будь-якому положенні.

Лінер - це не стільки окремий вид ручки, скільки Лінером можна назвати будь-яку ручку з пишучим вузлом-голка.

Рапідограф (лайнер) - інструмент для виконання точних креслярських робіт. Складається з невеликої трубки і балончика для туші. Всередині трубки розташована тонка голка, яка відповідає за стабільну подачу чорнила однієї товщини протягом усього використання. Зокрема, використовується архітекторами, художниками для створення креслень і малюнків.

Капілярна ручка відрізняється за типом чорнила і їх подачі до пишучого вузла. В капілярних ручках пишучий вузол з пористого волокна на зразок фломастера. З недоліків капілярної ручки можна виділити те, що вона по суті є одноразовою. Винятком можуть бути дорогі моделі капілярної ручки з системою перезаправлення.

Найпростіший спосіб подачі чорнила до пишучого вузла у пір'яних ручок. Так як чорнило знаходяться в картриджі, який вставлений в ручку, вони проходять через ручку безпосередньо до пишучого вузла, тому склад у таких чорнила найпростіший.